HAKKIMDA

Psikiyatrist & Psikoterapist Dr.Şükran Telci

23 Şubat 1975'te lapa lapa karın yağdığı bir şubat gününde Rize'nin Güneysu ilçesinde ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi.

Çocukluğu ve ergenliği baba mesleğinden dolayı karadeniz kıyı şeridi boyunca sık sık yer değiştirerek geçti. Çok okul değiştirdi ve yeni arkadaşlar edindi.

Gözlemci yeteneği çocukluğunda gelişti. Annesi ile katıldığı kadın günleri, düğünler ve cenazeler en iyi gözlem yaptığı yerler oldu. Daha o yaşlarda insanları izler ve gördüklerini sorgulardı.

Şaşı doğduğu için doktorlarla çok küçük yaşta muhatap oldu. Konuşmaya başladığında ilk kurduğu cümle "ben doktor olacağım" imiş. Ve doktor oldu. Çocuk doktoru olmayı hayal ederken kader onu ruh doktorluğuna attı.

Liseyi Rize'de bitirdi. Üniversiteyi Samsun'da okudu. Karadeniz sınırlarından Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanlığını kazanınca çıkabildi.

Karadeniz ruhunu taşır...

Gülmeyi, eğlenmeyi, yemeyi, içmeyi çok sever. Çay milli içeceğidir. Çay içmeden güne başlayamaz.

Issız bir adaya götüreceğin üç şey nedir diye sorsanız kitap, kitap, kitap diye cevap verir.

Okumak en büyük tutkusudur. Yazmak ile de flört eder.

Konuşmaktan çok dinlemeyi sever.

"Her insan bir evrendir." anlayışına inanır. Bundan dolayı terapistlik mesleği olmazsa olmazıdır.

Rüzgar Ada adında bir oğlu vardır.

Hayatı sade yaşar ama kompleks düşünür.

Aşka inanır...

Aşk duygusunu bir kez keşfedersen eğer nesnesinin bazen bir kitap, bazen iş, bazen evlat, bazen doğa, bazen yaradan, bazen de bir insan olabileceğini anlatır ve yaşar.

En büyük uğraşı kendidir. Kör noktalarını bulmaya yönelik çok düşünür ve terapiye gider.

Psikoterapistlik kimliği en sevdiği kimliğidir. Bu yolda eğitimlere katılır, eğitim verir. Halen Ada Terapi Merkezinde danışanları ile görüşmeler yaparak mesleğini icra etmektedir.

© 2018, Antalya Psikiyatri | Antalya Psikiyatri Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.