Antalya Cinsel Terapi

Antalya cinsel terapi de ne yapılması gerektiği ne yapılırsa düzeleceği seans da konuşuluyor. Burada terapistin yapması gereken sorulan sorulara yeterli cevap vermesidir. Çünkü hastalar çekinmeden dolayı seanslarda rahat olamamakla beraber yaşantılarını terapiste açmamaktadır. Terapist bu durumda verdiği cevapların yeterliliği hasta güveni oluşturur.
Cinsel hayatınızda sabit bir partneriniz varsa mevcut olan sıkıntının daha iyi bir şekilde kavranması zorlukların üstesinden çiftin beraber gelmesi için çiftin beraber seansa alınması daha makbuldür.
Terapide sorun konuşulduktan sonra pratik bölüm yani erotik ortamın tekrar sağlanması önerilir ve seanslarda konuşulanlar tekrar uygulamaya konulur. Terapist bireylerin problemlerinin nedenlerini seanslarda belirler ve bireylerin sorunlarını birbirleri ile çözmeleri için gerekli çözüm önerilerinde bulunur. Seanslar bu şekilde devam eder belirlenen süre içerisinde tavsiyeler başarı gösterir. Cinsel terapinin amaçları, genel olarak aşağıda belirtilmiştir:
Cinsel performans sorunlarının giderilmesi, korkudan kurtulma, kişinin bedenini algılamayı çözmesi, cinsel hayata anlayışlı yaklaşım, partnerle olan iletişimin düzeltilmesi.

© 2018, Antalya Psikiyatri | Antalya Psikiyatri Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.